Justus Henning Böhmer, Über das Kirchenrecht
1716, mit Kupferstich-Frontispiz, "Ius Parochiale ad Fundamenta genuina revocatum, a Spuriis Principiis Repurgatum, atque ita Adornatum, ut Ius Ecclesiasticum Protestantium illustrare, et Usum Modernum libri tertii decretalium quoad praecipuas materias ostendere queat.", mit "Caroli Quinti Romanorum Imperatoris Invictissimi Constitutiones Criminales, vulgo Peinliche Halsgerichts-Ordnung [...]", altersgemäßer Zustand, gebräunt, partiell fleckig, Einband mit Gebrauchsspuren, Litteris & impensis Orphanotrophei, Halle